Gaziantep Dogalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır ?

Doğalgaz yanıcı ve patlayıcı bir gazdır yani oldukça tehlikelidir. Bu yüzden doğalgaz tesisatı işlemleri standartlara uygun malzemeler kullanılarak yetkili kişiler ve yetkili firmalar tarafından yapılmalıdır. Gaziantep Doğalgaz tesisatı işlemleri gazdaş yetkili firmalar tarafından yapılabilmektedir.

Doğalgaz tesisatı fiyatları net belirlemek için yerinde keşif yapmak gerekir. Gaziantep içi ücretsiz keşif hizmetimiz vardır.

Doğalgaz tesisatını genel olarak ikiye ayırabiliriz

1. Bina Ana Kolon Tesisatı ;

Ana Kolon Doğalgaz Tesisatı; bina dışı doğalgaz kutusundan bina içi herbir daire kapılarının önüne ve varsa dukkanlara doğalgaz vanası ( branşman ) getirilerek yapılan doğalgaz tesisatı işlemidir. Gaziantep içi ana kolon tesisatı kaynaklı olarak yapılmaktadır.

Doğalgaz projesi çizilir ve gazdaş onayı alınır sonrasında tesisat yapılır. gazdaştan randevu alınarak yapılan tesisatın proje ile uygunluğu ve doğalgaz sızdırmazlık testleri yapılarak binaya gaz verilir ve gaz açma işlemi tamamlanır.

Ana Kolon Doğalgaz tesisatı fiyatları ; tesisatın uzunluğu, binadaki daire sayısı, doğalgaz kutusunun binaya olan uzaklığı vb.. durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebepten yerinde keşif yapılarak fiyat vermek doğru olacaktır.

2. Daire İçi Doğalgaz Tesisatı ;

Daire içi doğalgaz tesisatı işlemi , Daire kapısı önünde bulunan tesisatın dairenin içinde bulunan cihazlara kadar çekilmesi işlemidir. Gaziantep içi doğalgaz tesisatı işlemleri dişli olarak yapılmaktadır. Dairede kombi varsa ; kombi ve ocağa kadar doğalgaz tesisatı çekilir. Dairede doğalgaz sobası varsa ; Doğalgaz sobası ve ocağa kadar tesisat çekilir. Merkezi Isınma sistemli bina ise sıcak su için doğalgazlı şofben ve ocak için doğalgaz tesisatı çekilir.

Doğalgaz projesi çizilir ve gazdaş onayı alınır. Daha sonra doğalgaz tesisatı yapılır. Doğalgaz Sayacı ( doğalgaz saati ) montaj edilir. gazdaştan randevu alınarak yapılan tesisatın proje ile uygunluğu ve doğalgaz sızdırmazlık testleri yapılarak gaz açma işlemi tamamlanır.

Daire içi doğalgaz tesisatı fiyatları, yapılacak tesisatın uzunluğuna göre, dairede kullanılacak cihaza göre kombi mi? , doğalgazlı şofben mi? , doğalgazlı soba mı? vb.. gibi değişkenlik gösterebilmektedir. Daire doğalgaz tesisatı fiyatları için yerinde keşif yapmak gerekir.

Doğalgaz Sayacı ( Saati ) Montajı

Doğalgaz Sayacı, doğalgaz projesi onaylandıktan sonra proje onayı alan sertifikalı firma tarafından gaz kuruluşundan alınır ve montaj edilir.

Doğalgaz diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında çok daha güvenlidir ancak yanlış kullanım ve ihmaller kazalara sebep olabilir.

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar
Doğalgaz tesisatında gaz açılışı gerçekleştirildikten sonra gaz kuruluşu ve sertifikalı firmalar harici kimseye müdehale ettirilmemeli.

Doğalgaz havalandırma menfezleri kesinlikle kapatılmamalı
Yakıcı cihazlar belirli peryotlarla bakımları yapılmalı
Daire içi elektrik topraklaması doğalgaz tesisatı için tehlike oluşturabilir kontrolleri yapılmalı.

Gaziantep Kombi Dünyası firmamız gazdaş yetkili firmadır. Çok uygun fiyatlarla Doğalgaz tesisatı , Kalorifer tesisatı işlemlerinizi güvenilir ve garantili şekilde yapıyoruz.

ECA, Demirdöküm, Vaillant, Bosch, Buderus, Airfel ve daha bir çok markanın bayisiyiz. Doğalgaz tesisatı fiyatları ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gaziantep içi ücretsiz keşif hizmetimiz vardır.

Diğer Hizmetlerimiz

hantech klima yetkili servis gaziantep
alarko carrier yetkili servisi fiyatları