klima servisi antep

Kombi Tamircisi Kombi bakımları nasıl yapılır? Kombi Tamircisi her yıl yapılmalı mı? Kombi Tamircisi yapılmazsa mesele olur mu? Kombi servisi fiyatları ne kadar?

Kombi servisleri ev, büro ve işyerlerinde kullandığımız hermetik, bacalı, yoğuşmalı kombilerin incelenip ihtiyaç duyulan bakımının yapılması ve olabilecek arızaların evvelce belirleyerek arızayı ve gideri asgari düzeye indirip Kombinin ömrünü ve yakış standartını en yüksek düzeye çıkarma işlemine kombi tamiri denir.

Periyodik kombi servisi ile kombilerinizin performansını arttırabilir, ömrünü uzatabilir, arızalanmaları asgari düzeye çekebilir, ısıdan ve yakıt tüketiminden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kombi bakımı taleplerinizde aletlerinize tam bakım hizmet veriyoruz.

Kombi Tamircisi Nasıl Yapılıyor?

Kombi yanma verimini arttırmak emeli ile iç tozlarının temizlenmesi.

Kaloriferlerin tesisatlarının dönüş yönünde olan filtrenin sökülüp temizlenerek ve kombi bir müddet çalıştırıldıktan sonra tekrar kontrol edilerek tesisatın vaziyetine bakılması, şayet filtre tekrar pislik toplamışsa petek temizleme yapılması yakıt tasarrufu açısından bütçenize çok büyük yarar sağlayacaktır.

Genleşme tankı hava basınç kontrolü (1,5 bar olacak şekilde) şeklinde olmalıdır.

Çakmak mekanizmasının kontrol edilmesi ve ayarlanması.

Brülör (yanma odaları) temizliğinin yapılamsı.

Sıcak suyun kontrolü için sensör ölçümünün yapılması eğer değeri istenen değerde değilse değiştirilmesi.

Gaz enjertörlerinin temizliği ve yanış kontrolünün gerçekleştirilmesi.

Fan motoru kontrolü kirlenmiş fanlar balans neticesinde ses yapabilir temizlenip yağlanması neticesi kombiniz daha suskun çalışır.

Kombi tamir ekiplerimiz aletinizin bakımını gerçekleştirirken aletinizde olmuş olan veya arada sırada tekrarlayan arızaları bildirmeniz halinde sertifikalı servis personellerimiz arızaları ortaya çıkarabilecek olan parçalarında ihtiyaç duyulan kontrolünü yaparak sizleri bilgilendireceklerdir.

Diğer Hizmetlerimiz

hantech klima yetkili servis gaziantep
alarko carrier yetkili servisi fiyatları